Arnika Alej roku Arnika
Please select your page

Opava – Malé Hoštice

hostice

22. října 2016

Na území Malých Hoštic, 3 km od dnešního centra Opavy, žili lidé už v době kamenné. Vesnice je dnes součástí Opavy.  Místní  samospráva  podporuje výsadbu zeleně a tak vysazené stromořadí bude mít zajištěnou kvalitní údržbu. V Malých Hošticích je zároveň velmi aktivní spolkový život. Zástupci jednotlivých spolků si přišli vysadit svůj strom a my věříme,  že péče  o stromořadí v  dalších letech bude také v jejich zájmu.

Stromořadí 40 lip jsme sázeli  na podzim 2016 podél nezpevněné komunikace vedoucí z okraje obce k soutoku Opavy a Moravice. Cílem je nabídnout lidem „odbočku“ z cyklostezky k zajímavému místu, kterým soutok dvou slezských řek určitě je. Místo vybízí k odpočinku a prozkoumání nejen poučeného turistu – přírodovědce. Na počátku budoucího stromořadí  plánuje obec umístit  odpočívku a  na jeho konci  druhou, včetně informační cedule.

Stromořadí vzniklo na místě, které je součástí  opavského projektu  Zelené hradby. Podporujeme  jeho záměr,  kterým je vznik sítě  cest lemovaných alejemi a zelených cílů kolem města.  Poslouží hlavně místním lidem, kteří by do nejbližšího opavského okolí mohli vyrážet na výlety. Atraktivním místem pro odpočinek či zastavení na vycházce mohou být právě aleje. Máme radost,  že jsou  zakresleny  do map jako nezbytná součást opavského „zeleného opevnění“.

 

25. června 2017

Studenti  gymnázia v Tišnově se vydali na školní výlet ke stromu, který pomohli zasadit.

17 06 25 MH Rohlinkova Tisnov kopie

 

Fotokronika:

Malé Hoštice 2016

Malé Hoštice 2017


Novinky


Donation heart3x

Chci podpořit ochranu alejí

 
Darovat také můžete jednorázovým nebo trvalým příkazem přímo na náš účet č.:2601754878/2010